• Projekty

• Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR podporilo našu žiadosť  o poskytnutie finančných prostriedkov na podporu zlepšenia vybavenia materskej  školy v oblasti detských kníh a didaktických pomôcok v rámci rozvojového projektu

„Múdre hranie“.

Výška finančných prostriedkov  999,-€.

Finančné prostriedky získané týmto projektom rozšíria možnosti detí na rozvíjanie kompetencií z oblasti prírodovednej, matematickej a informačnej gramotnosti. Prispejú k rozvoju technických zručností a zdokonaľovaniu jemnej a hrubej motoriky detí. K rozvoju umeleckej expresii a predčitateľskej gramotnosti prispejú  knihy, máňušky, bábky a didaktická hra Dotkni sa písmenka. Hrnčiarsky kruh, hlina, tkáčske krosná hravým spôsobom, zážitkovým učením   umožnia deťom spoznávať remeslá našich predkov. Projekt významne prispel k obohateniu edukačného procesu v materskej škole.

Bezpečne na cestách

CHODEC, VODIČ, CYKLISTA, VIE SA SPRÁVAŤ NA CESTÁCH

v rámci grantového projektu

Bezpečne na cestách

finančne podporila projekt našej materskej školy

CHODEC, VODIČ, CYKLISTA, VIE SA SPRÁVAŤ NA CESTÁCH.

Finančné prostriedky boli použité na vybavenie a dobudovanie  dopravného ihriska v areáli

Materskej školy Trnková 4,

Bratislava – Jarovce.

Z poskytnutých finančných prostriedkov vo výške

2 300,-€, boli nakúpené:

• reflexné vesty, reflexné náramky
        • trojkolky, motokáry,
        • detské cestné kuželky
        • semafory
        • policajné prilby
        • kríky, kvety, ktoré sme vysadili v rámci vegetačných úprav dopravného ihriska.

Ďakujeme Nadácii Volkswagen Slovakia za poskytnuté prostriedky, ktoré významnou mierou prispeli k dobudovaniu  a doplneniu dopravného ihriska. Aktivitami v roli  chodca, cyklistu a vodiča sa deti  oboznamujú s dopravnými značkami, svetelnou signalizáciou,  jazdou v pravom jazdnom pruhu, s  bezpečným  prechádzaním cez cestu a nevyhnutnosťou používať  ochranné a reflexné prvky.

Projekt chodec, vodič, cyklista vie sa správať na cestách priniesol deťom veľa radosti a nových poznatkov z oblasti cestnej premávky. Nové poznatky z dopravnej výchovy a získané kompetencie prispejú k zvýšeniu  ich bezpečnosti, keď budú samé účastníkmi cestnej premávky